Matrace o velikosti 180x200 cm. Chcete si pořídit nové matrace do manželské postele a stále váháte, zda si vybrat jednu velkou nebo dvě malé? Kvalitní a praktické matrace 180x200 cm jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro páry a nabízejí vysoký spánkový komfort. Daný rozměr je vhodný pro standartní manželskou postel a zaručuje pohodlí během spánku. Velký výběr výrobků, které se liší výškou, tvrdostí a nosností, umožňuje vybrat model s optimálními charakteristikami. Pouze dnes si můžete koupit levně s propagačním kódem nebo promo-akci

Jaké jsou druhy matrací 180 x 200 cm?

Na trhu je dnes několik druhů matrací 180x200 z hlediska jak použitých materiálů, tak i konstrukce. Určitou oblibu si stále udržují matrace pružinové, jejichž největší výhoda je v tom, že jsou velmi vzdušné a dobře odvětrávají.  Dělíme je na klasické – Bonell, taštičkové, kde jednotlivé pružiny jsou v samostatných textilních pouzdrech a mikrotaštičkové, kde je na ploše standartní matrace až tisíc pružin.

  • Taštičkové matrace – jejich jádro je tvořeno úzkými pružinkami o různém průměru, většinou 1.6 nebo 1.8 mm. Každá pružinka se přizpůsobuje tělu nezávisle na ostatních, čímž Vám přináší  vysoký komfort při spaní.
  • Bonelové Pružiny jsou vzájemně propojeny ocelovými dráty. Tyto mají větší nosnost a využijí je především osoby s větší tělesnou hmotností. Matrace se závislými pružinami jsou levnější, praktičtější a snesou větší zátěž (130-150 kg).

Základní rozdělení matrací podle konstrukce by bylo na dvě kategorie:  - sendvičové matrace - monobloky

Dnešnímu trhu vládnou sendvičové konstrukce matrací, protože poskytují možnost vytvořit pohodlí s různou tuhostí stran. Použití různých druhů pěn a materiálů v jedné matraci dáva možnost vytvořtit matraci s výbornými ortopedickými vlastnostmi. Zkráceně je známe jako sendviče.

Pěnová matrace, tzv. monoblok, je na rozdíl od "sendvičů" vyrobena z jednoho kusu pěny. Dobrou sendvičovou matraci s vícevrstvou výplní odborníci považují za alternativu k pružinám, protože poskytuje působivý ortopedický efekt. Většina těchto výrobků je oboustranná a je vybavena odnímatelným potahem, což umožňuje udržovat hygienu lůžka.  Navíc bezlepidlová technologie, podle které se vyrábějí, zaručuje ekologičnost produktu

Tppery a tenké matrace

Tenké jsou futony a toppery, které jsou navrženy tak, aby vyrovnaly lůžko nebo jako alternativa pro příležitostní spání.  Jsou lehké, kompaktní a mobilní a mohou být uloženy v uloženém prostoru nebo ve skříni.

Výplň matrace

Dnes jsou nabízeny 3 základní typy výplně matrací: pružinové, kokosové a matrace s Inovativními pěnami

  1. Kokosové vlákno. Dodává výrobku tuhost, udržuje jeho tvar. Navíc je přírodním a velmi účinným odvaděčem vlhkosti, oporou páteři a umí odklánět i geopatogenní zóny
  2. Inovativní pěny. Patří mezi ně moderní pěnové materiály na bázi polyuretanu s tvarovou pamětí, které se rychle zotavují po zatížení, dlouhodobě udržují objem a pružnost. V jednom výrobku může být použito několik druhů pěny, což umožňuje výrazně rozšířit funkčnost a zlepšit provozní vlastnosti výrobků.
  3. Pružinové bloky. Pružiny mohou být závislé (pevně propojené) a nezávislé. Závislé bloky jsou levnější, dlouhodobě slouží a vyznačují se zvýšenou odolností proti statické a dynamické zátěži. Ty nezávislé umožňují individuální nastavení místa na spaní.

Matrace 180x200 cm s dopravou zdarma

Na našem e-shopu najdete prověřené zdravotní matrace vyrobené v ČR.  Matrace 180x200 s nosností nad 150 kg a nezoufejte, i takovéto najdete v naší široké nabídce. Před nákupem stačí pečlivě prozkoumat technické parametry vybraných modelů (přípustná nosnost, tuhost, životnost atd) a porovnat je z hlediska funkčnosti a ceny.

X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!