5 DŮVODŮ,

PROČ 

 

 

 

ORTOPEDICKÁ MATRACE

Stává se vám, že se ráno probouzíte s bolestí v ramenou nebo za krkem? Převalujete se v noci a hledáte pohodlnou polohu? Je pravděpodobné, že na vině je vaše matrace!

Hledáte-li odpověď na Vaše bolavá záda nebo zkrátka chcete mít jistotu, že spíte zdravě, vsaďte na matraci ortopedickou. Ta poskytuje vysoký spánkový komfort a umožňuje pohodlný odpočinek v jakékoliv poloze

Přinášíme 5 důvodů, proč vsadit na ortopedickou matraci

1.DŮVOD – ERGONOMICKÉ ZÓNY

Kolik má vaše matrace ergonomických (anatomických) zón? Jen jednu? Tak to je málo! Ke zdravému a pohodlnému spánku stačí sedm anatomických zón. Spánek na sedmizónové matraci by měl vyhovovat i osobám, které trpí problémy s pohybovým ústrojím.

Každá část těla vyžaduje jinou tvrdost matrace, největší tlak je v bederní oblasti a v oblasti ramen, nejmenší pak u chodidel a hlavy. Výrobci matrací to řeší tak, že ložnou plochu rozdělí do několika zón z různě tuhých pěn. Nejvíce zatížené oblasti jsou nejtužší (kyčle, bedra), ostatní jsou měkčí. 

2. DŮVOD – ROZLOŽENÍ TLAKU

V případě nesprávného rozložení váhy zůstává tlak na kloubech a svalech, proto si tělo téměř vůbec neodpočine. Proto se často stává, že lidé ráno vstávají s bolestmi kříže, zad, kloubů nebo šíje a nemají vůbec pocit, že by je spánek osvěžil

Ortopedické matrace respektují váhu i křivky lidského těla a snaží se mu přizpůsobit.

Ortopedické matrace obsahují materiály, které jsou měkké i tuhé zároveň. Měkkost tak poskytuje tělu dostatečné pohodlí, přičemž optimální tvrdost zaručuje, že tělo bude i během spánku podepřené do anatomicky správné polohy.

3. DŮVOD – POCIT BESTÍŽE

Ortopedická matrace mají jedinečné odlehčující
vlastnosti, a zároveň zachovávají maximální
podporu těla – přinášejí tak hluboký a klidný
spánek, čímž pomáhají předcházet a mírnit
pohybové, svalové a kloubní bolest

Unikátní materiály dokonale obtékají a podpírají tělo tak, že nedochází ke zpětnému protitlaku na klouby, na páteř a přináší tak maximální úlevu.

Při ulehnutí pomáhají ortopedické
matrace navodit Vašemu tělu velice
příjemný pocit “stavu beztíže“.

4. DŮVOD – KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ (potah a úchyty)

Potahy jsou prošité s výplní z tzv. dutého vlákna. Všechny potahy jsou snímatelné s možností praní nebo chemického čištění. Potahy jsou vyrobeny ze dvou samostatných polovin spojených zdrhovadlem po celém obvodu matrace. Toto provedení potahu umožní jeho jednoduchou údržbu.

Jádra vybraných ortopedických matrací jsou opatřena separačním úpletem, který chrání jádro matrace a usnadňuje svlékání a oblékání potahu. Potahy u vybraných matrací mají boční úchyty, které usnadňují manipulaci s matrací.

5. DŮVOD – přírodní materiály

Trh nabízí širokou škálu matrací, ať už se to týká tvrdosti, materiálů nebo rozměrů matrace. Podle jakého parametru nejlépe vybírat? Základním doporučením při výběru matrace je zaměřit se na zdravotní přínos matrace, který úzce souvisí s použitým materiálem.

V dnešní době patří mezi oblíbené materiály matrace z latexu

Dlouhodobě se také v oblíbenosti zákazníků drží matrace z paměťové pěny, která dokáže měnit svou tvrdost v závislosti na teplotě a tlaku lidského těla

X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!