Pěnové matrace jsou nejuniverzálnější typ matrací a jsou zároveň nejrozšířenější a nejprodávanější. Pěny, které naleznete v naší nabídce mají vysokou hustotu, jsou zdravotně nezávadné a certifikované na evropský trh. Vynikají svou elastičností, termoregulací lůžka a jsou vhodné pro použití na polohovatelných roštech. Polyuretanová pěna (PUR) se vyznačuje vysokou tuhostí, vzdušností, dobrou elasticitou a dodává matracím pružnost. Doporučujeme používat na lamelové rošty, jelikož pevný podklad snižuje jejich životnost. HR pěna (High Resilience), nebo někdy také studená pěna vyniká pevností a vysokou prodyšností. Visco pěna známa jako líná nebo paměťová pěna má dokonalé vlastnosti v reagování na tvar váhu a teplo lidského těla, díky čemu se vytvaruje přesně podle vašich představ. Vyberte si z naší nabídky matrace s ideální kombinací pěn. Pěnová matrace se vyplatí i pro vaši peněženku, přesvědčte se sami.

Pěna Flexifoam®  svými vlastnostmi konkuruje dražším materiálům. Je charakteristická svou houževnatostí, elasticitou a tvarovou stálostí.  Pěna Flexifoam® je nová tepelně modifikovaná kompaktní PUR pěna vyráběná výhradně firmou Hilding Anders ČR, a.s. Flexifoam® pěna patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou a dlouhou životností. Matrace jsou krásně prodyšné. Matrace vyrobené z pěny Flexifoam dodáváme v podobě sendvičových modelůSložení těchto sendvičů je specifické pro každý typ matrace a má vliv na tuhost, ortopedické a relaxační vlastnosti matrace. V závislosti na jeho složení, kombinaci různých gramáží pěn a perforaci jádra či nosné vrstvy poskytuje vynikající podmínky pro zdravý a pohodlný spánek.

HUSTOTA FLEXIFOAM PĚNY
Objemová hmotnost nebo-li hustota se udává v kg/m3. Znamená to, jaká je hmotnost jednoho metru krychlového určité pěny. Pokud má pěna nebo matrace určité označení – např HR 40, znamená to že 1m3 této pěny váží 40 kg. Zbytek tvoří vlastně vzduch

  • Felxifoam pěna – její obvyklá hustota je ca 30-45 kg/m3. Matrace z této pěny jsou charakteristické vysokou elasticitou a dlouhou životností.
ULOŽENÍ MATRACE ZE STUDENÉ PĚNY
Doporučujeme uložení na lamelový rošt, který podpoří její anatomické vlastnosti, a zároveň prodlouží jejich životnost. Mimo typů vyztužených kokos-latexovými deskami je možné použití v kombinaci s polohovatelným roštem, ale matrace kopíruje rošt pod zátěží (tj. pokud na matraci ležíte)
HUSTOTA PĚNY A KVALITA MATRACE
Čím je v matraci více materiálů ( méně vzduchu ) , tím je vyšší je hustota pěny a tím je matrace kvalitnější. Pokud je jádro matrace vyrobeno z pěny o vyšší objemové hmotnosti, je zde předpoklad pro delší životnost celé matrace. Vyšší hustota pěny v povrchových vrstvách matrace znamená stálost a tvarovou neměnnost. Matrace s vyšší hustotou pěny lépe drží tvar a je více odolná proti tvarovému deformování po celou dobu její životnosti. Nevýhodou je vyšší cena materiálu ( pěny ) a tím pádem také vyšší cena celé matrace. Obecně tedy platí – čím vyšší objemová hmotnost pěn ve vaší matraci – tím větší odolnost, delší životnost, ale zároveň vyšší pořizovací cena
TAKÁ MALÁ RADA OD NÁS
Při výběru nové matrace se můžete u svého prodejce informovat, jakou hustotu mají jednotlivé vrstvy pěn ve vybrané matraci. Kvalitní matraci poznáte tak, že hodnota hustoty použitých pěn na povrchu bude vyšší než 30 kg/m3 a jádro matrace bude vyrobeno z pěny o min. hustotě 40 kg/m3. Pokud vám vyhovují spíše tvrdší matrace, hledejte modely s objemovou hmotností vyšší než 50 kg/m3. Doporučujeme proto se na tento údaj předem informovat.
BARVA PĚN
Barevné rozlišení pěn se používá pouze proto, aby se jednotlivé pěny nezaměnily ve výrobě. Až v poslední době se barvy začaly používat i jako designová záležitost jádra matrace – zejména jde o syté signální barvy. Není to úplně ideální, protože přidávané barvy do pěn jejich kvalitu rozhodně nezvyšují.
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!