Rádi byste rodiče nebo prarodiče překvapili užitečným dárkem? Protože myslíte na jejich pohodlí i zdraví, chcete jim pořídit kvalitní matraci. Jak takovou ortopedickou matraci pro seniory vybrat a čemu se naopak vyhnout?

CO BY MĚLA SPLŇOVAT ORTOPEDICKÁ MATRACE PRO SENIORY?
Jestliže platí, že pokud to vyhovuje vám, na tvrdém spát můžete, v tomto případě tomu tak rozhodně není. Zdravotní matrace pro seniory musí být měkká. Jen taková šetří pohybový aparát a zamezí bolesti svalů i kloubů. Příliš tvrdá matrace brání i správnému dokrvování končetin nebo může napomáhat tvorbě dekubitů. Nejvhodnější tak jsou pro starší lidi zejména matrace pěnové nebo latexové.U sebe byste měli dodržovat zásadu, že optimální celková výška lůžka (tedy rámu postele i s matrací) činí asi 45 až 50 cm. V případě seniorů ovšem můžeme říci, že ideální hodnoty se pohybují mezi 55 a 60 cm. Vyšší lůžko je pohodlnější a lépe se z něj vstává.
JAK BY MĚLA OPTIMÁLNÍ MATRACE PRO SENIORY VYPADAT?
Vlastní matrace by měla optimálně dosahovat zhruba výšky 20 cm. To ocení rovněž i osoby s vyšší váhou. Berte ohled na to, že konečnou výšku matrace může ovlivnit i její potah.

JAKÝ BY MĚL BÝT POTAH?
Různí výrobci totiž používají odlišné materiály. Proto si parametry konkrétních vybraných výrobků pečlivě srovnejte. Ač jsou na první pohled shodné, mohou se i tak z těchto důvodů odlišovat. Nezapomeňte ani na to, že ideální je potah pratelný. Eventuálně lze riziko znečištění matrace eliminovat rovněž speciálním chráničem, který může být i z nepropustného materiálu. Potahy mohou disponovat mnoha dalšími vlastnostmi, na trhu se objevují například ty antibakteriální. A v neposlední řadě by měly být příjemné na dotek, z měkkého materiálu, který zajistí dostatečný komfort. Což je mimořádně důležité především u trvale ležících osob.
CENA, PRO MNOHO LIDÍ NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PARAMETR
Budou-li vás vaši blízcí odrazovat, že je zbytečné utrácet, protože za příliš drahou matraci je to rozhodně škoda peněz, v žádném případě na ně nedejte. Na koupi kvalitní zdravotní matrace se nevyplácí šetřit nikdy. A senioři ji ocení tím spíše, v budoucnu je mohou na delší dobu na lůžko upoutat například zdravotní problémy nebo zkrátka „pouze“ úbytek fyzických sil a zvýšená potřeba odpočinku.
NEZAPOMEŇTE NA ROŠT!
Obecně platí, že větší výška matrace současně znamená nižší nároky na rošt. Takže pokud nemáte k dispozici ten úplně kvalitní, který ale z libovolného důvodu nebudete momentálně vyměňovat, zvýšené zdravotní matrace pro seniory přinášejí výhodu i v tomto směru. Výběr roštu ale nepodceňujte, rozhodně bychom pro starší osoby doporučili k matraci pořídit navíc rošt polohovací. Ten může například pomoci zmírnit riziko vzniku křečových žil. Chcete-li svým nejbližším zajistit opravdu kvalitní odpočinek, v postelích všech lidí důchodového věku by místo měl najít i speciální anatomický polštář.
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!