Kvalitní matrace zásadně ovlivní vaše zdraví a dopomůže zmírnit bolest zad. Ptát se současné produktivní generace, zda ji záda bolí, to je pověstné nošení sov do Athén. Sedavý způsob života se zaměstnáním u počítače a obecným nedostatkem pohybu nás vhání rovnou do náruče ortopedů. Naučte se to změnit.

Zdravotní matrace Vám umožní luxusní odpočinek během celé noci. Zapomeňte na neklidný spánek a bolavá záda po raním probuzením. Ortopedická matrace podporuje ideální držení páteře během celé noci a díky tomu může Vaše tělo relaxovat po celou dobu spánku. Dochází k uvolnění meziobratlových kloubů, vazů, plotének, celého svalstva, regenerují lépe vnitřní orgány a i nervový systém si výrazněji odpočine. Po několika nocích na nové matraci se budete cítit jako znovuzrození. Kvalitní ortopedické matrace kopíruje křivky Vašeho těla a podpírají jej na potřebných místech optimální silou. Matrace je tedy pružná, dostatečně tuhá a výborně prodyšná pro dostatečnou regulaci a odvod nadbytečného vlhkosti a tepla. Pokud si chcete dopřát kvalitní, hluboký a hlavně efektivní spánek, tak ortopedické matrace jsou pro Vás jasná volba. Je to ta nejlepší investice zdravého spánku. Budete vstávat šťastní a vyspalí.

TVRDÁ NEBO MĚKKÁ MATRACE?
Stále ještě přežívá poměrně silně zakořeněný názor, že čím tvrdší je matrace, tím lépe pro spáče. To ale rozhodně není tak bezvýhradná pravda. Dnes se naopak přikláníme spíše k těm měkčím. Aby vás nebolela záda, je nutná taková matrace, která není příliš tvrdá a na tělo nevyvíjí tlak, ale současně nesmí ani být příliš měkká. Na té totiž nemá páteř dostatečnou oporu. Konkrétní parametry kvalitní matrace závisejí na hmotnosti a do jisté míry i na věku. Děti by měly mít takovou, jež zajistí správnou polohu dosud se vyvíjejícího těla, zatímco pro seniory je vhodnější matrace, která se tělu více přizpůsobí. Většinou platí i to, že dámám vyhovuje matrace měkčí, kdežto pánové upřednostňují tužší, to ale samozřejmě není univerzální rada. Důležité je především to, aby se na ní příjemně a pohodlně spalo právě vám, do jisté míry tedy záleží výběr na osobních preferencích.
PĚNA NEBO PRUŽINY?
Na trhu je k dispozici velké množství různých materiálů, zejména řada typů odlišných pěn. Pěnové matrace představují velmi dobrou alternativu pro osoby trpícími bolestí zad. Zejména tzv. viscoelastická (též líná) pěna je přizpůsobivá, čímž se postará o uvolnění svalů celého těla, nevytváří totiž tlak. Tím taková kvalitní matrace napomáhá nejen ke zmírnění bolesti zad, ale rovněž ke zlepšení krevního oběhu a u hůře pohyblivých osob brání tvorbě proleženin. Obdobně se chová také latex, který se podvolí pouze tam, kde na něj vyvíjí tlak tělo ležícího a jinak zůstává v původním tvaru. Takováto matrace se též vyznačuje vynikajícími ortopedickými vlastnostmi.
ROZMĚRY MATRACE
Nezapomínejme ani na to, že si nelze adekvátně odpočinout a zregenerovat tělo tam, kde není dost prostoru. Pamatujte na správné rozměry. Délka matrace by měla být asi o deset až dvacet centimetrů větší, než odpovídá vaší výšce. Správná šířka znamená minimálně osmdesát centimetrů.
JAKÝ PODKLAD POD MATRACI?
Rozhodli jste se pro pořízení nové matrace? Vybírejte skutečně pečlivě. A nezapomeňte také na rošt. Jen vhodná matrace v kombinaci s dobrým roštem totiž dokonale rozloží hmotnost těla, kopíruje jeho tvar, poskytuje páteři dostatečnou oporu a zádovým svalům uvolnění. Jinými slovy, zajistí nám dobré spaní. Matrace bez vhodného roštu nemůže adekvátně plnit svou funkci. Navíc tak prodlužujete i její životnost. Rošt totiž na sebe částečně přebírá tlak, který napomáhá rovnoměrně rozložit. Navíc zajišťuje i odvod vlhkosti. Jinak se matrace záhy stane doslova líhní roztočů. Pod měkčí matrace vhodné pro ty, které bolí záda, je optimální pružný lamelový rošt. Čím více lamel má, tím můžeme říci, že je kvalitnější. Lamely se zpravidla vyrábějí ze dřeva, typicky to bývá dub nebo buk.
ANI TVRDÁ ANI MĚKKÁ
Matrace by měla mít bodovou elasticitu. To znamená, že by se měla prohýbat jen v místě, kde se na ni zatlačí. Když si na ni lehnete, měli byste se cítit dobře. Matrace se musí přizpůsobit tělu. Určitě by tedy nikde neměla tlačit. A páteř musí být v rovině, což se nejlépe pozná v poloze na boku. Ležíte-li na zádech, bederní oblast by se oproti ostatním částem těla neměla příliš propadat, jinak je matrace moc měkká. Matrace mají stupně tvrdosti od jedné do pěti. Ortopedi většinou doporučují ty od stupně tři nahoru, tedy spíše tvrdší.
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!