Budete asi dost překvapení, ale všechny jsou stejně dobré! Pro ty, kteří chtějí ležet „v obláčcích“ máme jednoznačnou odpověď: jedná se totiž o stejný druh pěny, pouze pokaždé jinak nazvaný. Dle struktury materiálu se jedná o visco-elastickou pěnu na bázi polyuretanu. Měkoučký materiál byl vyvinut v 70. letech ve Spojených státech.

ODKUD SE VZALA VISCO PĚNA?
A, světě, div se… cílem vzniku super měkkého materiálu nebyla snaha dopřát nám obyčejným lidem bezstarostný spánek, ale výzkumný úkol kosmické agentury NASA zaměřený na nalezení elastického materiálu s dokonalými bezpečnostními a izolačními vlastnostmi do interiérů letadel a kosmických lodí. V USA je visco elastická pěna také někdy nazývána „NASA foam“, avšak mnohem jednodušší zřejmě bude vyggoglovat pod názvem „memory foam“. V překladu do češtiny to znamená paměťová pěna, tj. pěna, která se i po dlouhodobé zátěži vrátí do původního stavu.
PROČ PAMĚŤOVÁ PĚNA A CO VLASTNĚ UMÍ?
Paměťová pěna se od ostatních typů pěn, ať klasického polyuretanu nebo při nižších teplotách lisovaných studených pěn, svými vlastnostmi liší. Mění se totiž v závislosti na tlaku a teplotě. Jinými slovy se dokáže přizpůsobit lidskému tělu. Jaké výhody má pro běžné použití? Jakmile ji začnete zahřívat a v určitých partiích tělem do matrace zatlačíte více, také se tím více prohne. Následně se pomalu vrací do původní polohy. Proto je vynikající zejména pro osoby citlivé, které trpí bolestí zad nebo kloubů. Paměťová, někdy se jí říká rovněž líná nebo viscoelastická pěna, totiž nevytváří tlak. Tím zabraňuje vzniku proleženin a otlaků, ale zároveň napomáhá tělo udržovat v optimální pozici. Podobně umí vybalancovat nejen to, jak se na posteli hýbete vy, ale také spáč vedle vás. Ideálně tlumí jakékoli pohyby, takže v noci nebudete rušeni svým protějškem. Paměťovou pěnu lze rovněž ideálně kombinovat s ostatními typy, například PUR pěnou, což potvrzuje i naše matrace SUPER MIX, která je mezi zákazníky velmi oblíbená.
JAKÉ JSOU JEJÍ VLASTNOSTI?
Možná se teď ptáte, jaké jsou ty hlavní vlastnosti paměťové, líné nebo chcete-li visco elastické pěny, pro které jí chceme mít v matraci, topperu nebo polštáři? Jednou z hlavních předností paměťové pěny je mnohem vyšší hustota, nežli u ostatních polyuretanových pěn, jako jsou například HR nebo RE pěny. Tato vlastnost, spolu se schopností pružně reagovat na teplotu těla, způsobuje, že matrace z líné pěny ideálně kopíruje křivky lidského těla při zachování dostatečné tuhosti matrace. Jestliže se rozhodnete pro matraci z paměťové pěny můžete být jisti, že Vaše tělo bude rovnoměrně podepřeno po celé ploše matrace. Dokonalá opora těla eliminuje pravděpodobnost zvýšeného tlaku na boky, hýždě a ramena. S matraci obsahující vrstvu paměťové pěny zapomenete na bolavá záda, které jsou výsledkem špatně zvolené tuhosti matrace, nebo nevhodné kombinace polštáře a matrace.
PRO KOHO JE IDEÁLNÍM ŘEŠENÍM?
Matrace z paměťovým efektem jsou mimo jiné charakteristické svými antidekubitními vlastnostmi. Díky pružné reakci na teplotu těla snižují pravděpodobnost vzniku dekubit (proleženin), které jsou typickým zdravotním problém u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko. Není divu, že díky této specifické vlastnosti jsou matrace vyrobené z líné / paměťové pěny / visco pěny často používány v nemocnicích nebo v zařízeních zaměřených na léčbu osob dlouhodobě nemocných. Další skupinou, pro které jsou matrace z paměťové pěny ideálním řešením, jsou lidé s vysokým krevním tlakem nebo cévními problémy.
MATRACE Z LÍNÉ PĚNY
Pokud už máte dost trápení se starou matraci, doporučujeme Vám masážní matrace z líné pěny Masáž Extreme, případně alternativu v podobě matrace Fresh Kolor Visco s antibakteriálním potahem.

POSLEDNÍ TRENDY
Posledním trendem ve zpracování visco elastických matrací jsou matrace vyrobené z visco gelu. Visco gelové matrace nejen, že poskytují perfektní oporu, ale navíc jsou alternativním řešením pro lidi, kteří se v noci potí. Jejich bezpodmínečnou výhodou je prodyšnost a efektivní odvod tepla od těla.
PĚNA PRO ALERGIKY
Na tomto umělém materiálu si rovněž příliš „nepochutnají“ roztoči, takže se jedná o ideální řešení pro alergiky. Je možné, že se s tímto specifickým materiálem budete několik dní či spíše nocí sžívat. Na některé uživatele i tak může být příliš měkká. Kvalita materiálu se odvíjí především od jeho hustoty. Ty nejlepší mohou disponovat až 80 kg/m³, obvykle se setkáte s hodnotou 50 až 55 kg/m³. Ač se vyznačují hustotou poměrně značnou, dokáží zajistit i ideální cirkulaci vzduchu, takže nemají šanci například plísně. Životnost, v případě, že tedy před sebou nemáme produkt nikterak ošizený a nekvalitní, jsou schopny si udržet po dobu několika let.
NAŠE DOPORUČENÍ
Při výběru matrace si pamatujte, nezáleží, zda zakoupíte matraci z líné, paměťové nebo visco elastické pěny, ve finále si pořídíte materiál stejného typu, který poskytne ideální oporu vašemu tělu. Pozor na tvrdost matrace! Pokud si budete lámat hlavu, která matrace je ta pravá, vybírejte tu s velkým podílem paměťové pěny. Proveďte vlastní test matrací a vyberte si kvalitu, která Vám zajistí zdravý spánek. Nová matrace z paměťové pěny přinese Vám do života nová pozitiva a hodně pohodlí!
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!