Velké dilema nastává ve chvíli, kdy začínáme řešit otázku: je lepší jedna velká, nebo dvě jednolůžkové matrace? Pokud se ve svých nárocích s drahou polovičkou lišíte, potom si raději každý vyberte matraci přesně dle svých představ a požadavků. Už jste si položili otázku: “Jak správně vybrat matraci?” Máme pár fíglů jak na to…Se svým partnerem sdílíte jak rodinný rozpočet či dovolené a zážitky, tak i společnou domácnost. Ale co matrace? Přestože je postel určena pro dvojicí, matrace by se ale měly vybírat s ohledem na individuální požadavky každého z partnerů. Osobité periferie uspokojí jen výroba matrací na míru, čili jedna postel = dvě matrace.

ONA A ON MAJI ODLIŠNÉ POTŘEBY
Matrace je individuální záležitost, stejně tak jako například výběr oblečení. Drobounká žena by si přeci nikdy na sebe nevzala tričko či rifle pro muže, obzvlášť obézního. Je to přeci nesmysl! A stejně tomu tak je i s výběrem matrace. Je přinejmenším nelogické, aby dvě rozdílné postavy využívaly stejnou matraci. V důsledku váhových rozdílů a požadavků na lůžko vznikl podnět na výrobu tzv. partnerské matrace. Jsou ideální volbou pro manželské páry, jež jsou výškově a váhově odlišní. V daném případě mluvíme o matracích, jež disponují různou tuhostí, tj. jsou oboustranné. Jedná se zejména o matrace, kde jedná strana je měkčí, a tá druhá zase tvrdší.
CO JE TO PARTNERSKÁ MATRACE? STOJÍ TO ZA TO?
Už jste se možná setkali s termínem partnerská matrace. A napadlo vás, že do velké manželské postele jde o řešení, které se poměrně logicky nabízí. Ovšem pozor, v takovémto případě nemluvíme o jediné matraci, která by zaplnila celý prostor dvoulůžka. Co to ta partnerská matrace tedy vlastně je a jaké přednosti má? Předem si objasněme, že se nejedná o matraci jednu, která by byla větších rozměrů. Jde o standardní matraci o velikosti běžného jednolůžka, ale oboustrannou. Do manželské postele si pak samozřejmě musíte pořídit rovnou dvě takové. Pokud opomineme zjevnou nepraktičnost jedné velké matrace z hlediska manipulace a fakt, že ji nelze umístit na polohovací rošt, přináší řešení se dvěma kusy matrací i mnoho dalších pozitiv. Z anatomie mužského a ženského těla totiž vycházejí nepopiratelně zcela odlišné požadavky, kdy žena většinou oproti svému partnerovi z důvodu nižší tělesné hmotnosti požaduje měkčí povrch pro dostatek pohodlí během spánku.
JAK PARTNERSKÁ MATRACE VYPADÁ?
Partnerské matrace mají z každé strany odlišnou tuhost. Tohoto efektu se zpravidla docílí tehdy, pokud využijeme odlišné druhy pěn (studená, viscoelastická či jiná) o různé hustotě, nicméně si matrace i při této odlišnosti zachovává shodou výšku a nevzniká mezi nimi tedy mezera. Příkladem může být například matrace KAIMAN. Partnerská matrace navíc může reflektovat krom požadavku na tvrdost také odlišné nároky na tepelný komfort spícího. Mimo to mohou být vybaveny i odlišnými zónami a přizpůsobit se tak dokonale anatomii každého těla.

POSLEDNÍ TRENDY
Trendem posledních let jsou matrace, které dokonale zkopírují vaše tělo. Takovými jsou latexové matrace nebo matrace z paměťové pěny, které se adaptují zátěži vytvořené buď ženou nebo mužem. Aby toho ještě nebylo málo, mnohé z nich ještě disponují zónami, aby si každý během spánku přišel na své. Na základě vědeckých testů byly vyvinuté matrace, u kterých jsou různě uzpůsobeny zóny v závislosti na pohlaví. Praktické výsledky totiž dokládají informaci o tom, že proležení matrace totiž záleží na pohlaví. Kdežto pro dámy je vhodnější matrace, která předpokládá zvýšený tlak v oblasti zadečku, muži více proleží matraci v oblasti břicha. Obecně řečeno, pro ženy je kritickou partií zadeček, u muže zase bříško. Poměrně často se můžeme setkat s matracemi označenými růžovou značkou (pro ženy) a modrou značku (pro muže)
INDIVIDUÁLNÍ POŽADÁVKY
Svým zákazníkům vždy doporučujeme vybírat matraci na základě individuálních požadavků. Z naši praxe poměrně často doporučujeme dvě různé matrace. Samozřejmě není žádnou výjimkou pořídit dvě matrace z odlišných materiálů. Například pro muže bude vhodná tvrdá matrace, např. taštičková ze studenou pěnou a kokosovými deskami. Tato matrace bude tvrdší a tvarově stálá. Pak vezmeme základ téže matrace, ale opatříme ji z jedné strany paměťovou pěnou, čímž je matrace mnohem měkčí a vyhovuje tak více ženám. Vždy jsme schopni pružně reagovat na požadavky zákazníka a vyrobit zdravotní matrace na míru přesně tak, jak si zákazník přeje.
DVĚ VÍCE NEŽ JEDNA
Na praxi platí, že dvě menší matrace, z nichž každá bude vyhovovat jednomu z partnerů, mají mnohem větší přínos, než jedna velká matrace do manželské postele. Bohužel jedná velká matrace je často jen kompromisem a neposkytne oběma vhodné podmínky pro zdravý a kvalitní spánek. Jedná velká matrace skrývá i řadu nevýhod, mezi které patří například vysoká hmotnost, obtížná manipulovatelnost a zhoršený přístup k úložnému prostoru. Zřejmě největší nevýhodou je to, že k velké matraci nelze pořídit polohovatelný lamelový rošt, který je dodáván max. k matracím o rozměrech 140 x 200 cm.Nemusí se trápit obavami, že vlivem dvou matrací vám vznikne uprostřed škvíra, která může následně způsobit pohmožděniny či zlomeniny. Důležité je zvolit správnou velikost obou matrací, na základě postele, potom jenom zbývá je k sobě přirazit a tím se jednoduše vyhnete nepříjemné mezery. Potom jen stačí přehodit jedno prostěradlo a postel opticky bude působit jako jeden celek.
JEDNÁ VELKÁ MATRACE: VÝHODY A NEVÝHODY

Výhody:

+absence mezery uprostřed postele

+dobrý pocit z toho, že máte společnou matraci

Nevýhody

velikost – matrace je nepraktická z hlediska manipulace (např. chcete vyprat potah, nebo obrátit matraci na druhou stranu)

pokud má matrace snímatelný potah (doporučujeme) – může se stát, že se vám nevejde do pračky. Ani kdyby jste se sebevíce snažili vyprat potah vcelku, i když budete zkoušet prát nejprve horní a pak spodní stranu – bude jednoduše příliš velký!  Máme to vyzkoušené

pokud má váš partner / partnerka jiné BMI (index tělesné hmotnosti) než vy, jeden z vás bude spát méně pohodlně, tvrdost matrace nebude vyhovovat oběma! Je to přece nespravedlivé, aby se jednomu spalo pohodlněji

pokud se vaše polovička ze snu hodně hýbe, tak tyto aktivity pocitite i na své straně matrace

nedá se polohovat

vyšší cena
DVĚ MENŠÍ MATRACE

Výhody:

skvělá manipulovatelnost, bez problému můžete otočit

+potah by se vám měl vejít do pračky

+dobrá kombinace při odlišných BMI. Pokud máte jinou hmotnost, než váš partner (vysoká pravděpodobnost) – můžete si koupit matrace s různou tvrdostí tak, aby se vám oběma spalo pohodlně. I tak si můžete vybrat každý “tu svou stranu postele”

+aktivity partnera ve spánku se budou méně přenášet na vaši stranu

+vhodné na polohovatelné a elektrické motorové rošty

+mezera uprostřed se dá zamaskovat dobře napnutou plachtou a kvalitními matracemi tak, že ho nebudete ani cítit

Nevýhody

mezera uprostřed postele

pocit, že nespí oba na stejném

vyšší cena
NAŠE DOPORUČENÍ
Doporučujeme dvě menší matrace. Cenově to vyjde celkem na stejno a výhody by měly převýšit nevýhody. Nic méně máme hodně klientů, kteří se rozhodli právě pro jednu velkou matraci – rozhodnutí je jako vždy na Vás!
PRAKTICKÉ DOPORUČENÍ
Dvě matrace zvládnou mnohem lépe tlumit pohyb, takže se během noci navzájem nerušíte, a to zejména tehdy, pokud má jeden z páru poněkud neklidnější spánek. Samozřejmě si ovšem partnerskou matraci můžete pořídit i v jednom provedení a použít ji také na běžné jednolůžko. Otáčíte ji pak podle potřeby odvíjející se od vaší momentální nálady, ale také například zdravotního stavu. Což by mělo i tak u každé matrace být samozřejmé, abyste zachovali co nejdéle její životnost.
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!