Stálé dilema – měkká nebo tvrdá matrace? Při nákupu matrace se stále vrací ta samá otázka. Mám si koupit měkkou nebo tvrdou matraci? Kde se mi bude lépe spát? Poskytne měkká matrace dostatečnou oporu mé páteři? Vyspím se pohodlně na tvrdé matraci?Při nákupu matrace se stále vrací ta samá otázka. Mám si koupit měkkou nebo tvrdou matraci?

Sendvičové matrace z VISCO a HR pěn nabízejí dobré ortopedické vlastnosti, nižší hmotnost a tím pádem snazší manipulaci v porovnání s ostatními matracemi. Řadí se do základní nabídky populárních postelových matrací za nižší cenu. Jádro sendvičových matrací je typicky tvořeno z PUR vrstvy tzv. pojeného polyuretanu. Z polyeuretanu jsou i staré známé molitanové matrace. Novější názvy pro tyto druhy pěny jsou například Sleepfoam, nebo Flexifoam. Sendvičové pak znamená za použití kombinace různých druhů pěn. Nopy jsou moderní řešení pro sendvičové matrace představující tvarování PUR pěny. Díky takto profilovanému povrchu dochází k masáži a prokrvení vrchní části pokožky. Matrace z PUR pěny se vyznačují vysokou pevností, elasticitou a výdrží a mají tudíž i dlouho životnost. Jsou vhodné pro alergiky a astmatiky. Sendvičové matrace nabízíme od tloušťky matrace 10 cm až po 27 cm. Typické rozměry pro sendvičové matrace jsou: 80 x 200, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200 cm.

Matrace ze studené pěny jsou moderní, vysoce kvalitní matrace a jsou považovány za lídra mezi současnými trendy zdravého spánku. Jsou vyráběny především bez formaldehydů a jiných škodlivých látek.Studená pěna má vysoký hygienický standard, perfektně se přizpůsobuje anatomii lidského těla, obsahuje velké póry, které zajišťují provzdušnění matrace a díky tomu je výborně prodyšná (lépe než u PUR pěn). Vyznačuje se také vysokou elasticitou, otevřenou strukturou buňek materiálu, výraznou tvrdostí a stálostí tvaru. Velice efektivně zamezuje nežádoucím deformacím matrace. Efektivně podporuje správně držení páteře během spánku. Matrací z studené pěny má standardní objemovou hustotu 36-45 Kg/m3 a u těch nejkvalitnějších pěn může dosahovat objemové hustoty až 60 Kg/m3. Na dlouhodobou životnost se u této matrace můžete bez obav spolehnout. Typické rozměry pro matrace ze studené pěny jsou: 80 x 200, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200 cm.

Matrace z paměťové pěny je unikátní typ matrací vyrobených z VISCO pěny, která se díky speciálnímu složení dokáže perfektně přizpůsobit tvaru vašeho těla za zajistí mu tak oporu v jeho ideální spánkové poloze. Paměťová pěna nebo taktéž Líná pěna mění svojí tvrdost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne a pružně se přizpůsobí anatomickým tvarům vašeho těla. Efekt pomalého vracení rovnoměrně rozloží tlak matrace na tělo a má vliv na zlepšení krevního oběhu, zmírňuje bolesti zad, svalů a kloubů. Matrace z paměťové pěny přispívají k tomu, že jejich uživatel se v noci méně otáčí, je stabilizován v optimální poloze pro spánek, což přispívá k vydatnému odpočinku. Jednoduše si matrace “zapamatuje” tvar ideální pro vaše tělo a “líně” se navrací do původní polohy díky tomu Vám zkvalitní Váš spánek. Typické rozměry pro matrace z paměťové pěny jsou: 80 x 200, 90 x 200, 100 x 200, 120 x 200, 140 x 200, 160 x 200, 180 x 200 cm.

TIP NA STŘEDNĚ MĚKKOU MATRACI
Zde si vybere téměř každý. Vybírat můžete z matrací ze studené pěnysendvičové matrace nebo luxusních matrací. Matrace mohou obsahovat desky z různých materiálů, které zvyšují prodyšnost a životnost. Pokud matrace obsahuje desku z kokosových vláken nebo desku z pojené polyuretanové pěny

JAKÉ NEVÝHODY MATRACE, KTERÁ JE PŘÍLIŠ TVRDÁ?
Tvrdá matrace je většinou správnou volbou pro lidi, které trápí bolesti zad, mají vyšší tělesnou váhu nebo upřednostňují spánek na tvrdém povrchu. Nemusí se ale jednat o tu nejlepší volbu, protože matrace, která je příliš tvrdá, může působit negativně na vaše zdraví a duševní pohodu: Matrace může vyvíjet příliš velký tlak na vaše kyčle, lokty a ramena, a tím ovlivňovat váš krevní oběh.Protože páteř v oblasti ramen a hýždí nepoklesne do matrace, je na ni vyvíjen větší tlak, a páteř se začíná opotřebovávat.Bolí vás kyčle, spodní část zad a šíje.Můžete se v noci probouzet, protože cítíte bolest nebo máte znecitlivělé nohy a ruce.Nevyhovuje vám žádná z poloh na spaní, protože povrch je příliš tvrdý a vyvíjí tlak na vaše tělo.Vy se kvůli tomu hodně převracíte z boku na bok a trápí vás nedostatek spánku.
PO JAK DLOUHÉ DOBĚ SI MOHU BÝT JISTÁ, ŽE MI MATRACE VYHOVUJE?
Abyste vybrali matraci, která vám bude nejlépe vyhovovat, v showroomu nebo v matracovém studiu byste ji měli důkladně vyzkoušet. Na matraci alespoň deset minut ležte jak na boku, tak na zádech a vnímejte, jak je pohodlná, jestli se vám nezdá moc měkká nebo tvrdá, jestli vás nebolí záda. Pokud si pořídíte domů novou, kvalitní matraci, nelekejte se, když vás hned po první noci budou bolet záda. Je možné, že doposud jste spali na nevhodné matraci a tělu chvíli trvá, než si zvykne na to, co je pro něj nejlepší. Pokud budou bolesti zad přetrvávat i po čtrnácti dnech, obraťte se na odborníky z matracového studia, spánkovou laboratoř nebo na fyzioterapeuta
JAKÉ MATRACE JSOU NEJVHODNĚJŠÍ PRO ZDRAVÝ SPÁNEK A JAKO PREVENCE BOLESTI ZAD?
Správnou volbou pro náš kvalitní odpočinek jsou speciální polyuretanové, studené a viskoelastické pěny, které doporučují i odborníci z řad lékařů zabývajících se kvalitou spánku Matrace jsou maximálně hygienické, pohodlné, prodyšné a zajišťují páteři, kloubům a svalům ideální ortopedickou i anatomickou oporu během noci
RADA NA ZÁVĚR
Obecná rada, že tvrdá matrace je nejlepší, už dávno není pravdivá. Měli byste si zvolit matraci, která vám bude vyhovovat a bude vám pohodlná i po měsíci používání. Řešením je výběr oboustranné matrace, která má měkkou a tvrdou stranu; v tom případě nemůžete chybovat. Je to ještě lepší: pokud v některé dny upřednostňujete měkčí/tvrdší matraci, můžete ji jednoduše otočit. To se obzvlášť doporučuje těhotným ženám, starším nebo nemocným osobám. Oboustranná matrace se přizpůsobuje vám a ne naopak!Je také Skvělým řešením pro páry, protože každý si může vybrat, co mu vyhovuje! 
X Zavřit

Vaše objednávka byla úspešně přijata.
Na uvedený email obdržite potvrzení.
Číslo Vaše objednávky:
var_dump
support

Máte nějaký dotaz?

Zanechte své telefonní číslo a my se Vám ozveme!


Děkujeme!

Ozveme se Vám během 2 hodin!